U10 AA, Divisions, Sudbury Regional, Northern Region, 2021-2022, Canadian Regionals (International Silver Stick)
Our Tournaments
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Tournaments:
Organization Menu
Home
About Silver Stick®
Silver Stick® Story
International Silver Stick® Officers
Past Commissioners/Life Members
Diversity and Inclusion
Contact Us
Silver Stick® Pictures
How Silver Stick® Works
Apply to host a Tournament
Read Me
Tournament Registration
Tournament Advancement
Larry McGrath Scholarship
Current Scholarship Recipients
About Larry McGrath
Larry McGrath Scholarship Application
Larry McGrath Scholarship Award
Past Scholarship Recipients
Hockey Hall of Fame
Past Champions
Current Champions
The 2020's
The 2010's
The 2000's
The 1990's
The 1980's
The 1970's
The Early Years
Request Information
Canadian Info Request Form
American Info Request
Women's Hockey Info Request
International Silver Stick®
Sudbury Regional
Sudbury Regional Menu
Tournament Home
Tournament News
Registration
Contact Us
General Information
List of Divisions
Participating Teams
Rules and Regulations
Novice rules
Rules
Regulations
tournament division guidelines
Full Schedule
Sponsors
Home
Canadian Regionals
Seasons
2021-2022
Northern Region
Sudbury Regional
Divisions
U10 AA
Sitemap
Tournament Groups
U10 AA
U11 AA
U12 AA
U13 AA
U14 AA
U15 AA
Venues
U10 AA
Group 1
Details
Team
W
L
T
Pts
GF
GA
Diff
GF %
Game 1
Game 2
Game 3
North Bay Trappers
3
0
0
6
21
4
+17
0.840
0-9 (W)
3-7 (W)
5-1 (W)
Kanata Blazers
2
1
0
4
16
16
0
0.500
3-5 (W)
10-8 (W)
5-1 (L)
Timmins North Stars
1
2
0
2
14
13
+1
0.519
3-5 (L)
3-7 (L)
1-8 (W)
Copper Cliff Reds
0
3
0
0
9
27
-18
0.250
0-9 (L)
10-8 (L)
1-8 (L)
Group 2
Details
Team
W
L
T
Pts
GF
GA
Diff
GF %
Game 1
Game 2
Game 3
Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
3
0
0
6
25
1
+24
0.962
6-1 (W)
0-6 (W)
13-0 (W)
Upper Ottawa Valley Aces
2
1
0
4
12
10
+2
0.545
6-1 (L)
3-6 (W)
5-1 (W)
Nickel City Jr. Sons
1
2
0
2
5
14
-9
0.263
3-4 (W)
0-6 (L)
5-1 (L)
Sudbury Timberwolves
0
3
0
0
6
23
-17
0.207
3-4 (L)
3-6 (L)
13-0 (L)
Quarter Finals
Details
Sat, Dec 04
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Nickel City Jr. Sons
@ Kanata Blazers
W
70
McClelland Arena
3-4
Game Details
Venue Info
3:10 PM
Sudbury Timberwolves
@ North Bay Trappers
W
81
T.M. Davies Arena
0-6
Game Details
Venue Info
4:10 PM
Timmins North Stars
W
@ Upper Ottawa Valley Aces
71
McClelland Arena
6-5
Game Details
Venue Info
4:20 PM
Copper Cliff Reds
@ Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
82
T.M. Davies Arena
0-11
Semi Finals
Details
Sun, Dec 05
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Kanata Blazers
@ North Bay Trappers
W
100
McClelland Arena
1-7
Game Details
Venue Info
9:15 AM
Timmins North Stars
@ Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
86
Countryside Pad#2
0-7
Championships
Details
Sun, Dec 05
Game Details
Venue Info
2:30 PM
North Bay Trappers
@ Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
90
Countryside Pad#2
5-6
Full Schedule
Dec 02, 2021
2 games
Game Details
Venue Info
3:30 PM
Group 2
Sudbury Timberwolves
@ Nickel City Jr. Sons
W
6
Countryside Pad #1
3-4
Game Details
Venue Info
3:45 PM
Group 1
Copper Cliff Reds
@ North Bay Trappers
W
1
Countryside Pad#2
0-9
Dec 03, 2021
6 games
Game Details
Venue Info
8:00 AM
Group 1
Timmins North Stars
@ Kanata Blazers
W
25
McClelland Arena
3-5
Game Details
Venue Info
8:00 AM
Group 2
Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
@ Upper Ottawa Valley Aces
35
T.M. Davies Arena
6-1
Game Details
Venue Info
12:00 PM
Group 2
Nickel City Jr. Sons
@ Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
29
McClelland Arena
0-6
Game Details
Venue Info
12:00 PM
Group 1
Timmins North Stars
@ North Bay Trappers
W
39
T.M. Davies Arena
3-7
Game Details
Venue Info
1:00 PM
Group 2
Sudbury Timberwolves
@ Upper Ottawa Valley Aces
W
13
Countryside Pad#2
3-6
Game Details
Venue Info
1:00 PM
Group 1
Kanata Blazers
W
@ Copper Cliff Reds
30
McClelland Arena
10-8
Dec 04, 2021
8 games
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Group 1
North Bay Trappers
W
@ Kanata Blazers
65
McClelland Arena
5-1
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Group 2
Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
@ Sudbury Timberwolves
76
T.M. Davies Arena
13-0
Game Details
Venue Info
11:00 AM
Group 1
Copper Cliff Reds
@ Timmins North Stars
W
66
McClelland Arena
1-8
Game Details
Venue Info
11:00 AM
Group 2
Upper Ottawa Valley Aces
W
@ Nickel City Jr. Sons
77
T.M. Davies Arena
5-1
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Quarter Finals
Nickel City Jr. Sons
@ Kanata Blazers
W
70
McClelland Arena
3-4
Game Details
Venue Info
3:10 PM
Quarter Finals
Sudbury Timberwolves
@ North Bay Trappers
W
81
T.M. Davies Arena
0-6
Game Details
Venue Info
4:10 PM
Quarter Finals
Timmins North Stars
W
@ Upper Ottawa Valley Aces
71
McClelland Arena
6-5
Game Details
Venue Info
4:20 PM
Quarter Finals
Copper Cliff Reds
@ Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
82
T.M. Davies Arena
0-11
Dec 05, 2021
3 games
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Semi Finals
Kanata Blazers
@ North Bay Trappers
W
100
McClelland Arena
1-7
Game Details
Venue Info
9:15 AM
Semi Finals
Timmins North Stars
@ Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
86
Countryside Pad#2
0-7
Game Details
Venue Info
2:30 PM
Championships
North Bay Trappers
@ Sault Ste Marie Jr. Greyhounds
W
90
Countryside Pad#2
5-6
Venue(s) In This Schedule
CS#1
- Countryside Pad #1, 235 Countryside Drive, Sudbury, ON
CS#2
- Countryside Pad#2, 235 Countryside Drive, Sudbury, ON
MCL
- McClelland Arena, 37 Veterans Rd, Copper Cliff, ON
WAL
- T.M. Davies Arena, 325 Anderson Drive, Lively, ON